Nabór do klubu sportowego – jak zrobić to dobrze?

przez Adrian Iwanowski
nabór do klubu sportowego

Pracujesz w małym klubie sportowym? Trenerka to Twój dodatkowy zarobek? Może jesteś trenerem, prezesem i sprzątaczką w jednym? Wiem jak pomóc Ci z natłokiem administracji.

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco to na pewno doskonale wiesz, że początek sezonu i nabór do klubu sportowego zawsze wiąże się z masą roboty. Czeka Cię wizyta w drukarni, bo trzeba przecież przygotować plakaty, ulotki i inne broszury (no chyba, że jedziesz na tym samym wzorze od 1998, a ewentualne zmiany kreślisz markerem). Do tego ktoś musi to wszystko porozwieszać. Angażujesz rodziców, zawodników albo najbliższą rodzinę? Świetnie. Nie? No to wsiadasz w auto albo rower i zasuwasz po rejonie. Kilka godzin później masz mniej więcej ogarnięty teren.

Ale przecież to nie koniec zabawy! Teraz czas żeby odpowiadać na wszystkie zapytania telefoniczne, mailowe, czat itp. Do tego musisz się jeszcze pofatygować żeby podpisać umowy o wynajem sali czy innego obiektu, pojechać na spotkanie organizacyjne i zrobić zajęcia pokazowe.

Ekstra. Ale nie było tak źle, w końcu masz już pewnie w tym wprawę i traktujesz to jako smutny obowiązek. Prędzej czy później nadejdzie najbardziej przyjemna chwila, zaczynasz pierwsze zajęcia i treningi.

Na salę przychodzi X nowych osób więc do każdego “Xksa” leci deklaracja, umowa itp., potem pilnujesz składek członkowskich, a jeśli jesteś skrupulatny/na i dodatkowo sprawdzasz obecność na każdych zajęciach, to czeka Cię kolejna ekscytująca zabawa. Wracasz do domu po 21 i chciałbyś jeszcze ogarnąć wszystkie administracyjne kwestie ale zwyczajnie Ci się odechciewa..

Zaraz zaraz, przecież dopiero połowa września?

Niestety znam temat aż za dobrze. Mały, początkujący, a nawet duży klub często nie ma dobrego zaplecza administracyjnego i organizacyjnego. Dlatego nabór do klubu sportowego na początku sezonu może odebrać energię do działania. Więc jak sobie z tym radzić?

Z pomocą przychodzą produkty pozwalające zarządzać klubem sportowym. Osobiście korzystałem i mogę polecić SportsManago. Dzięki takim rozwiązaniom masz wszystko w jednym miejscu. Dosłownie. Nie jest to reklama, po prostu uważam, że dobre rozwiązania trzeba promować.

SportsManago pozwala Ci stworzyć dowolną bazę szkoleniową i informacyjną dotyczącą Twoich zawodników (kontuzje, badania, konspekty treningów, wyjazdy na zawody, mecze, sparingi). Ponadto możesz efektywnie zarządzać wszelką administracją wewnątrz klubu (płatności, powiadomienia sms, e-mail, obecności, nabory online).

opis usług SportsManago - nabór do klubu sportowego

Do tego dedykowany panel dla rodziców, gdzie będą w stanie sprawdzić ewentualne zmiany w grafiku, dokonać płatności, szybko zweryfikować frekwencję, przeglądnąć zdjęcia czy sprawdzić planowane imprezy sportowe.

Nie znalazłeś nic dla siebie? To nic, firma jest na tyle elastyczna i otwarta, że może stworzyć określoną funkcjonalność specjalnie dla Ciebie.

Nie twierdzę, że to idealne rozwiązanie na wszystkie Twoje problemy. Czasem po prostu jest potrzebna dodatkowa osoba na jakąś część etatu. Jednak jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, a biurokracja odbiera Ci pasję z prowadzenia treningów to być może jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Firmę znalazłem w zeszłym sezonie i to był strzał w dziesiątkę, funkcjonalność portalu w ogromnym stopniu odciążyła mnie z żmudndej administracji. Dlatego uważam, że to co dobre należy polecać i chwalić.

Czy wspomniałem, że podczas rejestracji masz 14 dniowy okres testowy, bez żadnych zobowiązań? Więcej informacji na SportsManago.pl